herman.jpg

Nejčastěji používané přípravky Energy u zvířat:

1. Cytosan – obecné použití, hodí se zejména u starších zvířat, při zažívacích problémech doprovázených průjmy, u těžkých stavů s podezřením na nádorové stavy, při intoxikaci z krmiva, u všech onkologických procesů, kde zpomaluje růst nádoru a brání vytváření metastáz.
2. Regalen – všeobecně u zažívacích potíží doprovázených zvracením a průjmy, při přecitlivělosti na bolest (bolestivá srst), začínajícím šedém zákalu čočky, ekzémech, suché a nekvalitní srsti, zápachu z tlamy.

3. Renol – u všech starých zvířat; užívá se na bolesti kloubů a páteře, předčasné šedivění srsti, otoky, časté otitidy, zelený zákal oka, angínu, chronická onemocnění dělohy, močové kameny.

4. Stimaral – hyperaktivita, virózy pozdně zimního a jarního období, nervozita, fobie ze střílení, tiky a třesy svaloviny, celkové zklidnění.

5. King Kong – bakteriální infekce, svalové problémy, srdeční slabost, následky fyzického vyčerpání, nepravidelnosti a problémy reprodukčních funkcí, urychlení hojení veškerých ran a zhmožděnin.

6. Fytomineral – bezpečný zdroj minerálních látek vhodný jako přídavek do vody pro plazy i ptáky, u savců na zlepšení kvality srsti a kůže, podpůrný prostředek pro rekonvalescenci po chirurgických zákrocích a těžkých infekcích.

7. Gynex – u obézních zvířat s hormonálními poruchami, epileptické stavy u samic, pseudogravidita (falešná březost), tendence k nádorovým stavům, zvlášť vhodné pro retrívry, buldočky a obecně plemena lymfatického typu.

8. Korolen – srdeční problémy (v řadě případů je ale vhodnější Gynex), epilepsie u samců, nádorové stavy, pro drobné papoušky a pěvce chované v malých klecích a občas pouštěné na prolet v bytě (např. papoušek vlnkovaný – andulka), cévní problémy.

9. Vironal – infekce dýchacích cest, mokvající nebo hnisavé vyrážky, bradavice; psi a morčata mají dost často stejné infekce jako člověk. Při podezření na nákazu kombinovat Vironal s Drags imunem anebo v případě psinky i s Oscillococcinum.

10. Drags imun – u všech infekčních stavů, po operacích, na zrychlení hojení ran, v případě krvácení i u onkologických stavů.

11. Probiosan – užitečný je u mláďat do doby maximálního růstu nebo po léčbě antibiotiky; využití tohoto probiotika předurčují perverzní chutě (např. požírání výkalů). Vhodný je také při dlouhodobě průjmovité stolici.

12. Peralgin – při kožních problémech nejasného původu, celkově oslabené imunitě, poruchách rozmnožování a alergii.

13. Chlorella – na podporu rozvoje střevní mikroflóry, neuškodí při jakékoli zchátralosti organismu.

14. Flavocel – vitamin C si většina zvířat dokáže vytvořit. Výjimkou jsou jen morčata, opice a samozřejmě člověk. Uplatňuje se při rekonvalescenci po infekci nebo úrazech a operacích.

15. Vitamarin – vhodný doplněk při používání Gynexu, King Kongu a v některých případech (spíše při nervovém postižení) spolu s Korolenem.

16. Skeletin – podpora léčby artrózy, zejména u velkých plemen zvířat, pro mláďata v období růstu proti rachitidě (křivici).

17. Celitin – vzhledem k menšímu výskytu cévních problémů u zvířat je jeho používání omezené.

18. Grepofit – nedoporučuji, pro některá plemena psů, koček a pro některé exoty by mohl být toxický. Vzhledem k dobré reakci zvířat na Vironal anebo Stimaral je pro veterinární použití nadbytečný.

MVDr. Lubomír Chmelař, Ph.D.

05.11.2008 12:00:49
Katka Netolická
Klub Energy Praha 4, Budějovická 601/128, Praha 4 - Krč :: Tel.: 241 402 723
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one