herman.jpg
Donedávna jsem byla přesvědčená, že nepřehlížím důležité věci. Bohužel se však ukázalo, že tomu tak není. Už delší dobu máme k dispozici tělové mléko Caralotion, na které jsem bohužel pohlížela "jen” jako na kosmetický výrobek k ošetření pleti.

Před časem za mnou přišli dva klienti s těžkým postižením pokožky. U staršího pána to byla psoriáza s převahou postižení rukou s hrubými šupinami a popraskanou kůží, která při každém pohybu krvácela. Druhý klient měl už pět let těžkou fotodermatitidu tváře, obou rukou a s ložisky na zádech a na předloktích. V podstatě šlo o nezvládnutelný stav, což uznala i posudková komise, která pacientovi udělila šedesátiprocentní invaliditu. Také on měl na postižených místech značně zhrublou pokožku se šupinami a strupy. Rozhodla jsem se použít krémy Energy (Protektin a Cytovital). Aby se lépe roztíraly a pronikly až ke spodině nálezu, kombinovali jsme je s Caralotionem v poměru 1:2 ve prospěch Caralotionu. Klient s fotodermatitidou se první dva týdny natíral dokonce jen Caralotionem (udával, že ho zpočátku Protektin štípal). Zvolila jsem Caraltion jako základ proto, že v řídké formě jsem nenašla indiferentní neparfémovaný krém - byla to tedy z nouze ctnost!
Po třech týdnech se nálezy u obou mužů nevídaně zlepšily a oba svorně tvrdili (nezávisle na sobě), že Caralotion si na pokožku aplikovali častěji, protože působil uklidňujícím způsobem, příjemně chladil a neměli po něm mastnou kůži, což jim oběma vadilo u přípravků, které používali předtím. Pro úplnost dodávám, že oba pacienti brali současně Regalen, vzhledem k začátku regenerace pouze v nepatrných dávkách (teprve ve třetím týdnu 3x3 kapky denně).

Po těchto zkušenostech jsem doporučila Caralotion i pro dítě s atopickým ekzémem, u něhož se efekt dostavil už po 2 týdnech. Ložiska vybledla, zmizely jemné strupy, ustoupilo svrbění. Podle rodičů děvčátko snášelo tělové mléko velice dobře - ani trochu je neštípalo.

A jaké je mé ponaučení z těchto několika případů? Opět se mi potvrdilo, že produkty Energy jsou vždy něčím víc, než co o nich najdete v letácích.

MUDr. Gizela Bartová
06.11.2008 11:47:30
Katka Netolická
Klub Energy Praha 4, Budějovická 601/128, Praha 4 - Krč :: Tel.: 241 402 723
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one