herman.jpg

Bolesti páteře a jejich léčba pomocí Energy

Koho z nás někdy nebolela páteř? Je to nepříjemné onemocnění, které člověka výrazně omezuje v běžném životě. Léčba někdy trvá pár dní, někdy přejde do chronicity a stává se takřka pravidelnou součástí našeho života. Proč páteř bolí? Z páteřního kanálu vycházejí nervové kořeny z míchy, které se větví do jednotlivých nervových pletení a ty dále do periferie jako nervy. Víme, že bolí nervy – jedinou skutečnou příčinou bolestí páteře je výhřez meziobratlové ploténky a její kontakt s nervovým kořenem. Těchto případů je však minimální procento z toho, kolik lidí páteř bolí.
Co tedy vlastně bolí?

Tzv. "bolesti páteře” jsou v pravém slova smyslu křeče svalstva podél páteře, které reflexním mechanismem neumožní plnou pohyblivost a způsobují bolest. Naším cílem tedy je tyto křeče odstranit, lépe řečeno odstranit jejich příčinu. Jsou vlastně projevem celkové energetické nerovnováhy organismu a my musíme vstoupit do tohoto procesu, abychom problém vyléčili.

A zde se výborně uplatní produkty Energy, a to cíleně podle konkrétních potíží:

RENOL – tma, smutek, deprese, souvislost s vodou (ledviny, močový měchýř) – týká se pošmourného podzimního vlhkého a deštivého počasí – sklony k depresím v souvislosti se zkracováním doby slunečního svitu. Jednoduché vysvětlení, proč s přicházejícím podzimem stoupá v ordinacích počet pacientů, které "bolí páteř”. A Renol zde působí opravdu zázračně.

KING KONG pomůže při bolesti páteře z přetížení – sportovci v přípravném období, zahrádkáři a chataři na jaře. Mimořádná fyzická zátěž vede k reflexním křečím zádového svalstva, které nám zabraňují páteř dále přetěžovat. Léčba King Kongem v těchto případech vede k rychlé úlevě.

KOROLEN a STIMARAL se uplatní při psychických problémech, kdy je v křeči celý organismus.

GYNEX je vynikající u páteřních bolestí žen v přechodu. Postupující řídnutí kostní struktury reflexivně vyvolává křeč zádového svalstva, které zabrání přetěžování kostry obratlů a riziku patologické zlomeniny při relativně běžné zátěži.

U bolesti páteře nemá smysl užívat nadměrně analgetika, která jen potlačí příznak nemoci, ale je důležité vypátrat příčinu a tu léčit. To dokáží produkty Energy skvěle – bolest ustupuje rychle a hlavně trvale, vyléčíme-li příčinu a vyrovnáme energii na jednotlivých meridiánech těla. Kromě výše uvedených koncentrátů se mi výborně osvědčil krém ARTRIN a koupel BALNEOL, aplikované současně se základním bylinným koncentrátem.

Mnoho mých pacientů nedá na produkty Energy dopustit a užívá je dnes už většinou jen z preventivních důvodů pravidelně.

MUDr. Vojtěch Togner, poradce KC Ostrava-Zábřeh
06.11.2008 10:58:20
Katka Netolická
Klub Energy Praha 4, Budějovická 601/128, Praha 4 - Krč :: Tel.: 241 402 723
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one