herman.jpg


MUDr. Gizela Bartová o všestrannosti Cytosanu


MUDr. Gizela Bartová působila od roku 1976 na radioterapeutickém oddělení Nemocnice s poliklinikou v Komárně (SR), 10 let pak jako ambulantní lékařka. V té době se už začala věnovat alternativním metodám léčení. Přes nejrůznější kurzy a školení se dostala až ke studiu na Vysoké škole alternativních přírodních věd MANTRA v Budapešti, kterou ukončila před dvěma lety obhajobou práce "Psychické pozadí nádorových onemocnění v souvislosti s přírodní chronobiologickou typologií”. Od loňského září provozuje vlastní praxi a zabývá se pouze alternativní medicínou. S Energy spolupracuje od roku 1997 a patří k nejlepším firemním lektorům.
Častým onemocněním, zejména u malých dětí, je zánět středního ucha. Je spojený s úpornou bolestí, která vyčerpává nejen malého pacienta, ale i rodiče, zejména když se projeví v nočních hodinách. A tak všichni ti, kteří strávili podobným způsobem nejednu noc, ocení jistě účinky Audironu.
Položili jste si někdy otázku, proč někdo ve vyšším věku trpí například artrózou kolenních kloubů a někdo ne? Proč jí onemocní člověk štíhlý, který sportuje a zdravě se stravuje? Souvisí to s tokem energií. Je dokázáno, že artróza kolenních kloubů následuje zhruba za 15 až 20 let po nedoléčeném zánětu močových cest. Tato skutečnost se týká úbytku energie na dráze ledvin, která se projevila s odstupem času na zdánlivě nesouvisejícím orgánu. Kolenními klouby prochází totiž dráha ledvin. Pokud včas (u artrózy 1. a 2. st.) podáváme pacientovi Renol, který tuto dráhu harmonizuje, dochází postupně k ústupu bolestí a zastaví se i progrese nálezu v přímé souvislosti s tím, jak se normalizuje energetická dráha ledvin. Podáváním minerálů nebo želatinových přípravků se potíže pouze přechodně zmírní, ale protože není odstraněna příčina onemocnění, dospěje artróza k 3. a 4. stupni a k výměně kloubu za endoprotézu.
Donedávna jsem byla přesvědčená, že nepřehlížím důležité věci. Bohužel se však ukázalo, že tomu tak není. Už delší dobu máme k dispozici tělové mléko Caralotion, na které jsem bohužel pohlížela "jen” jako na kosmetický výrobek k ošetření pleti.

Před časem za mnou přišli dva klienti s těžkým postižením pokožky. U staršího pána to byla psoriáza s převahou postižení rukou s hrubými šupinami a popraskanou kůží, která při každém pohybu krvácela. Druhý klient měl už pět let těžkou fotodermatitidu tváře, obou rukou a s ložisky na zádech a na předloktích. V podstatě šlo o nezvládnutelný stav, což uznala i posudková komise, která pacientovi udělila šedesátiprocentní invaliditu. Také on měl na postižených místech značně zhrublou pokožku se šupinami a strupy. Rozhodla jsem se použít krémy Energy (Protektin a Cytovital). Aby se lépe roztíraly a pronikly až ke spodině nálezu, kombinovali jsme je s Caralotionem v poměru 1:2 ve prospěch Caralotionu. Klient s fotodermatitidou se první dva týdny natíral dokonce jen Caralotionem (udával, že ho zpočátku Protektin štípal). Zvolila jsem Caraltion jako základ proto, že v řídké formě jsem nenašla indiferentní neparfémovaný krém - byla to tedy z nouze ctnost!
S příchodem teplých letních dnů trávíme své volné chvíle v přírodě. Relaxujeme, dýcháme čerstvý vzduch, posloucháme zpěv ptáků – je nám báječně. V této pohodě nás ani nenapadne myslet na hrozbu zvanou borelióza, možná i proto, že o ní víme jen velmi málo.

Lymská borelióza je multisystémové infekční onemocnění zapříčiněné spirochetou Borrelia burgdorferi. První kožní příznaky se mohou po týdnech až měsících projevovat neurologickým, kloubním, srdečním nebo i jiným postižením. Onemocnění přenášejí klíšťata a nakazit se dá téměř všude. Na území Slovenska je boréliemi infikováno přibližně 3–20 % klíšťat, zamoření klíšťat v Čechách je 30 %, v USA až 80 %. Avšak jen 5 % osob, které přijdou do kontaktu s nakaženým klíštětem, má některý z projevů boreliózy.
Koho z nás někdy nebolela páteř? Je to nepříjemné onemocnění, které člověka výrazně omezuje v běžném životě. Léčba někdy trvá pár dní, někdy přejde do chronicity a stává se takřka pravidelnou součástí našeho života. Proč páteř bolí? Z páteřního kanálu vycházejí nervové kořeny z míchy, které se větví do jednotlivých nervových pletení a ty dále do periferie jako nervy. Víme, že bolí nervy – jedinou skutečnou příčinou bolestí páteře je výhřez meziobratlové ploténky a její kontakt s nervovým kořenem. Těchto případů je však minimální procento z toho, kolik lidí páteř bolí.
Klub Energy Praha 4, Budějovická 601/128, Praha 4 - Krč :: Tel.: 241 402 723
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one